Final Cut Pro X Quick Time Error 50

W momencie kiedy nasz projekt jest już gotowy w programie Final Cut Pro X pozostaje nam wyeskportowanie go do jakiegoś polularnego formatu, najczęściej mp4 ( z wykorzystaniem kodeka H.264 ). Niestety podczas kodowania mogą wystąpić problemy i proces zostaje przerwany. Dostajemy komunikat w stylu: „Getting error message in Final Cut Pro X for frame 13142 when sharing” lub „Quick Time Error 50”. W sieci dostępne są różne rozwiązania ale nie każde może zakończyć się sukcesem.

Rozwiązanie nr 1

Należy skasować w naszym projekcie katalogi z „Renderami”. Lokalizacja jest następująca:

~/Movies/Final Cut Projects/NAZWA_PROJEKTU/Render Files/

Po skasowaniu tego katalogu Final przegeneruje pliki video i utworzy je na nowo.

Rozwiązanie nr 2

Rozwiązanie ostateczne, jeśli nic już nam nie pomaga. Będziemy musieli selektywnie kompresować fragmenty naszego materiału wideo. Wybieramy „Range Selection” i od samego początku zaznaczamy kolejne partie materiału i pojedyńczo je kompresujemy. Jak skończymy z pierwszym fragmentem przeciągamy początek zakresu poza wcześniejszy koniec zakresu w ten sposób nic nie zgubimy i nie będzie żadnych widocznych przerw podczas łączenia – zachowamy płynność po scaleniu materiału.

fcpx range selection

Wszystkie nasze pliki możemy szybko scalić programem Quick Time. Otwieramy pierwszy plik i wybieramy z menu „Edit” opcję „Add Clip to End”. Przy kolejnych fragmentach opcja zmienia się na „Insert Clip After Selection” możemy zaznaczyć pozostałe fragmenty i mamy już całość materiału filmowego do scalenia. to też jakiś w miarę szybki sposób na scalanie filmów a i samo kodowanie przebiega znacznie szybciej niż w FCPX. Poza tym każdy w OS X ma program Quick Time 😉

Dodaj komentarz