Przywracanie ustawień fabrycznych na iPad/iPhone z Jailbreak

Jeśli chcemy całkowicie wyzerować naszego iPada czy też iPhone`a, który był wcześniej z jailbreakowany to z poziomu urządzenia tego nie zrobimy. Mówimy tu o całkowitym usunięciu danych użytkownika razem z kontami i mediami. Niestety nawet jeśli skorzystamy z opcji w telefonie do wyzerowania zawartości i ustawień to urządzenie zawiesi się a na ekranie będzie kręcące się non stop kółko.

Jeśli mamy owe kręcące się kółko na czarnym tle ekranu iPada/iPhona to nie ma się czego obawiać – wystarczy, że wciśniemy jednocześnie przycisk POWER i HOME trzymając je przez kilka sekund. Urządzenie się zresetuje ale nasze dane wciąż będą na urządzeniu.

Do pełnego zresetowania iPada/iPhone ( oczywiście nie ma znaczenia czy to będzie iPhone 3 czy 4/5 tak samo iPad 2/3/4/Air ) użyjemy programu RedSn0w, który pobieramy ze strony: RedSn0w.
To nie wszystko co musimy pobrać, potrzebny jest firmware ( musi być taki sam, jaki mamy aktualnie na naszym urządzeniu ) – wszystkie dostępne wersje oprogramowania znajdują się tutaj: Firmware iPhone/iPad

Jeśli już wszystko o czym wspomniałem mamy ściągnięte, możemy uruchomić redSn0w i wybrać opcję Restore

Extras -> Even more -> Restore

Klikamy na IPSW i wskazujemy wcześniej ściągniętą odpowiednią wersję firmware dla naszego urządzenia i klikamy na Remote.
Dalej już tylko ewentualnie potwierdzamy i czekamy aż proces resetowania urządzenia zakończy się pomyślnie. W ten sposób mamy wymazane wszystkie nasze prywatne dane, programy i media. Oprogramowanie jest teraz w stanie „fabrycznym”.

Dodaj komentarz