Targi Hall Of Games 2014 Wrocław

Od 14 do 16 listopada 2014 we Wrocławiu w Hali Stulecia miały swoją inauguracje targi gier komputerowych Hall Of Games. Jako, że była to pierwsza edycja Hall Of Games stoisk nie było zbyt wiele tak samo jak i zwiedzających co można wytłumaczyć „chorobą wieku dziecięcego” 🙂 Z uwagi na brak zagranicznych wystawców włączając w to potentatów – rodzime firmy mogły zaprezentować swoje produkty nie oglądając się na konkurencję.
Standardowa wejściówka – jednorazowa ( na 1 dzień ) to koszt 15 złotych.

Największe stoisko miał Wrocławski Techland na których można było zagrać w ich najnowsze produkcje: Dying Light i HellRaid. Studenci z Politechniki Wrocławskiej zaprezentowali swoje niezależne gry: Dynasty of Shadows ( wersja beta ) jak również gra związana – jakże by inaczej z miastem Wrocław czyli: Misja Wrocław. Obie gry wykorzystują silnik Unity.

Oprócz stoisk developerów i miejsc turniejowych znalazło się miejsce aby przetestować Oculus Rifta jak również dodatki przeznaczone do tego urządzenia – coś na wzór bieżni imitującą wirtualne chodzenie/bieganie. Osobiście mogłem przetestować pierwszą wersję developerską Oculus Rifta z ekranami o niskiej rozdzielczości, niestety pixeloza kojarzyła mi się bardziej z retro rozrywką 🙂

Nawiązując do retro rozrywki nie można zapomnieć o stoisku RetroGralni na której można było zobaczyć ogromną kolekcje zabytkowych komputerów i konsol. Ale nie samym patrzeniem człowiek żyje, tak więc można było usiąść wygodnie przed retro komputerem/konsolą i spróbować swoich sił grając w kultowe tytuły takie jak: Lotus Turbo Esprit, Zool, River Raid i wiele innych.

Polska firma Zmorph zaprezentowała swoje najnowsze drukarki 3D, które bez chwili wytchnienia drukowały kolejne coraz to bardziej wymyślne obiekty. Co ciekawe prezentowane drukarki Zmorph są w pełni polskimi konstrukcjami zaprojektowanymi przez Przemysława Jaworskiego.

Na targach można było zauważyć ekipę telewizji TRWAM, jak widać targi miały dobrą reklamę skoro i TV Trwam nie omieszkała zajrzeć do jaskini diabelskiej rozrywki 😉

Pozostaje mieć nadzieję, że w następnym roku targi Hall Of Games przyciągną zagranicznych wystawców jak i większą liczbę zwiedzających. Hala Stulecia we Wrocławiu na pewno ma większy potencjał jeśli chodzi o zgromadzenie większej ilości wystawców jak i zwiedzających.

Materiał Filmowy

Galeria / Zdjęcia Hall Of Games

Galeria / RetroGralnia

Dodaj komentarz